Bioķīmijas un molekulārās bioloģijas pulciņš

Nodarbības notiks Latvijas Universitātes Dabaszinātņu Akadēmiskajā centrā, 4. stāvā, laboratorijā Nr. 439, Jelgavas ielā 1 
(ar sabiedrisko transportu jābrauc līdz Nacionālajai bibliotēkai)

Piektdienās 16.00–19.00

Pulciņā pētīsi un apgūsi:

  • Bioķīmijas teoriju un praktiskos darbus, veicot dažādus eksperimentus bioloģijas laboratorijā
  • Molekulārās bioloģijas teriju un praktiskos darbus

Ja zini kas ir bioķīmija un molekulārā bioloģija – nāc un pievienojies. Ja nezini – nāc droši un uzzini, iepazīsti, izpēti!

Lasīt tālāk ...

Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā, Kandavas ielā 2.

Pulciņā varēsi iepazīt Latvijas dabu – purvus, mežus, pļavas, ezerus, upes – un tur mītošos augus – kokus, sūnas, ķērpjus, puķes u.c., kā arī notiks regulārās ekskursijās ārpus dārza teritorijas. Tāpat izmantosim dārza ekspozīciju, lai iepazītu dažādās pasaules malās (tai skaitā tropos, tuksnešos un citās eksotiskās zemēs) sastopamus augus un ekosistēmas, kurās tie mitinās.

Lasīt tālāk ...

Latvijas Universitātes Starpnozaru izglītības inovāciju centrā, Zeļļu ielā 23, 6. stāvā

Pulciņa darbība ietver cilvēka anatomijas un fizioloģijas pamatzināšanu apguvi par organisma uzbūvi un funkcijām (veģetatīvajām, somatiskajām, sensorajām un psihiskajām), izmantojot praktiskās izpētes iespējas un metodes. Pulciņa mērķis ir radīt izpratni par fizioloģisko norišu vispārējām likumsakarībām, par organisma funkciju regulācijas principiem un mehānismiem. Praktiskajās nodarbībās iegūstam fizioloģijas un funkcionālās klīniskās izmeklēšanas pamatmetožu iemaņas. 

Lasīt tālāk ...

No 8.-9. klasei. 
LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā - Ķīmijas fakultātē, Jelgavas ielā 1, laboratorijā Nr. 623

Sāc vai turpini apgūt ķīmiju radoši un praktiski jaunajā Latvija Universitātes Dabaszinātņu centrā.

Tev būs iespēja spert pirmos soļus īstā laboratorijā, plānot un veikt eksperimentus, iegūt zināšanas un izpratni par ķīmiju Tev apkārt, veidot ķīmijas mākslas darbus un daudz ko citu. Nāc un ķīmiķo!

Lasīt tālāk ...

1. līdz 9. klase
Iļģuciema bibliotēkā, Lidoņu ielā 27

Pulciņā „Dabas detektīvi”  var rast atbildi uz daudziem „kāpēc?”, kas saistīti ar dabu.  Dodamies ekskursijās  dabā, novērojam, pētam, fotografējam un mēģinam saskatīt, ar ko katrs dabas objekts ir īpašs. Lai labāk izprastu fizikālos procesus dabā un sadzīvē, veicam ar  vidi saistītus eksperimentus. Visi novērojumi un eksperimenti tiek atspoguļoti „Dabas detektīvu avīzītē”.

Lasīt tālāk ...

Rīgas Dabaszinību skolas Dārza mājā

Dabas teātris ir pulciņš, kur skolēni savu iegūto pieredzi, par dabā novērotajiem procesiem, demonstrē caur plastiku, etīdēm un saviem stāstiem, kas skolēnos attīstīs prasmi publiski uzstāties, izpausties un izteikties. Dabas teātra nodarbībās caur radošām aktivitātēm ārā – dārzā, parkā, mežā, u.c. - skolēni atklās, cik dažādi var attēlot un izzināt dabas un sabiedrības norises, kā, piemēram, ikdiena autobusa pieturā, plastmasas pudeles dzīves cikls, meža zvēru piedzīvojumi vasarā un vētras stāsts rudenī. Dabu ne tikai var pētīt, bet ar to var sadarboties – skolēniem, veidojot savus projektus, būs jāizmanto dabas materiāli vai jāizstrādā projekts dabā. 

Lasīt tālāk ...

Latvijas Dabas muzejā, Krišjāņa Barona ielā 4

Aicinām pieteikties vecāko klašu skolēnus un jauniešus līdz 25 gadu vecumam, kuri vēlas pētīt dabu un izzināt vides aktuālās problēmas.

Lasīt tālāk ...

Latvijas Dabas muzejā, Krišjāņa Barona ielā 4

Pulciņā mācāmies par Zemi, tās uzbūvi un sastāvu. Apgūstam izplatītākos iežus un minerālus, veidojam savas kolekcijas. Iepazīstamies ar daudzveidīgo minerālu kolekciju Latvijas Dabas muzejā. Izzinām dažādas lietas par vulkāniem un zemestrīcēm.

Lasīt tālāk ...

Rīgas Dabaszinību skolas Dārza mājā

Ornitoloģijas pulciņā bērni iepazīstas ar Latvijas un pasaules putnu daudzveidību. Bērni mācās atpazīt biežāk sastopamos pilsētas, meža, pļavas, ūdens u.c. vietu putnus. Rodas izpratne par putnu faunas nozīmi dabā un to, kāpēc daba ir jāaizsargā. Reizi mēnesī pulciņa dalībnieki dodas ekskursijā, lai vērotu putnus dabā.

Lasīt tālāk ...

Rīgas Dabaszinību skolā, Ernestīnes ielā 8A

Pulciņā „Lietu otrā dzīve” audzēkņiem tiek veicināta interese par otrreizējo izejvielu pārstrādi. Audzēkņi apgūst prasmes, kā no nederīgām lietām veidot interesantus, praktiskus, netradicionālus un oriģinālus priekšmetus. Darbiņi tiek veidoti no dažādiem materiāliem un dažādās tehnikās.

Lasīt tālāk ...


Ernestīnes ielā 8A, Rīgas Dabaszinību skolas Lielajā klasē

Lasīt tālāk ...

No 9. līdz 12. klasei
Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, Bioloģijas fakultātē, Jelgavas ielā 1

Lasīt tālāk ...

No 9. līdz 12. klasei
LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā - Ķīmijas fakultātē,Jelgavas ielā 1, laboratorijā Nr. 623

Mazā Ķīmijas universitāte ir domāta tieši tev, ja bez tā, ko ķīmijā iemācies skolā,

  • tev ir interese uzzināt par ķīmiju ko vairāk,
  • patīk veikt ķīmijas eksperimentus,
  • ir vēlēšanās piedalīties konkursos un olimpiādēs.

Lasīt tālāk ...

Rīgas Dabaszinību skolā, direktora kabinetā

Lasīt tālāk ...

No 8 līdz 16 gadiem
Latvijas Dabas muzejā, Krišjāņa Barona ielā 4

Zemes vēsture iesniedzas simtos miljonu gadu. Mūsu planēta senatnē izskatījusies pavisam citādi. Pulciņš sniedz iespēju vairāk uzzināt:

  • par aizvēsturiskiem laikiem uz mūsu planētas,
  • par dzīvniekiem, kas dzīvojuši senajās jūrās un kuru atliekas – fosīlijas - var atrast tepat Latvijā,
  • par teiksmainajiem dinozauriem, kā arī par jūras un gaisa rāpuļiem.

Lasīt tālāk ...

No 1. līdz 4. klasei
Latvijas Dabas muzejā, Krišjāņa Barona ielā 4

Lasīt tālāk ...

No 1.-6. klasei.
Rīgas Dabaszinību skolas Dārza mājā

Pulciņa "Pēti un eksperimentē" nodarbībās tiks stāstīts par dažādām vides problēmām, stāstījumu papildinot ar mēģinājumu demonstrējumiem, attēliem un videofilmām.

Lasīt tālāk ...

No 5.-9. klasei.
LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā - Ķīmijas fakultātē, Jelgavas ielā 1

Pulciņa "Pēti un eksperimentē" nodarbībās tiks stāstīts par dažādām vides problēmām, stāstījumu papildinot ar mēģinājumu demonstrējumiem, attēliem un videofilmām.

Lasīt tālāk ...

Rīgas Dabaszinību skolā, Puķkopības klasē

Bērniem, kuri interesējas par dabu un augu valsti, ir iespēja apmeklēt Puķkopības pulciņu. Nodarbībās skolēni var iepazīties ar augu daudzveidību, iemācās kopt un pavairot telpaugus, izaudzēt vasaras puķes un garšaugus. Bērniem būs iespēja veikt nelielus praktiskus darbus siltumnīcā un eksperimentus, piedalīties spēlēs un rotaļās un minēt mīklas par dabu un augiem, kā arī doties ekskursijās un pārgājienos.

Lasīt tālāk ...

No 9. līdz 12. klasei
Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā - Ķīmijas fakultātē, Jelgavas ielā 1, laboratorijā Nr. 623

Esam jautru, ieinteresētu un ziņkārīgu skolēnu pulciņš. Mēs zinām, ka kādreiz dzīvē savu karjeru varētu saistīt ar ķīmiju un dabaszinātnēm. Pulciņā darbojoties, pētām un atbildes meklējam ūdenī, augsnē un gaisā.

Lasīt tālāk ...

No 4-6 gadiem un 1.-9. klasei
Rīgas Dabaszinību skolas 13. telpā un Iļģuciema bibliotēkā, Lidoņu ielā 27

Pulciņā "Vides eksperimenti" tiek veikti dažādi dabaszinātņu eksperimenti, pētījumi, novērojumi dabā. Ejot ekskursijās dabā, tiek apzināti tuvākās apkārtnes augi, dzīvnieki un sēnes. Pulciņā no vienkāršiem materiāliem tiek izgatavotas zinātniskās rotaļlietas, ar kurām var veikt eksperimentus arī mājās. Visi novērojumi un eksperimenti tiek atspoguļoti „Vides eksperimentu avīzītē”.

Lasīt tālāk ...

Sadarbības partneri