11. maijā LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā notika ikgadējais Jauno vides pētnieku konkurss, kurā jaunieši no visas Latvijas prezentēja 15 zinātniskās pētniecības darbus vides un ūdens tematikā. Paldies visiem dalībniekiem, kuri, neskatoties uz jauko laiku, bija aktīvi un ieinteresēti. Paldies žūrijai, kura rūpīgi izvērtēja visu skolēnu sniegumu.

Lasīt tālāk ...

Bērnu un jauniešu vides izglītības centrs “Rīgas Dabaszinību skola” no 01.06.2019. līdz 30.10.2019. rīko dabaszinību konkursu “Iepazīsti Latvijas dabu”. Konkursa mērķis – ieinteresēt skolēnus vides izpētē un iepazīšanā, attīstīt sadarbības un pētnieciskās prasmes. Konkursā var piedalīties aktīvie dabas pētnieki no visām Latvijas pilsētu/ novadu vispārizglītojošajām skolām, interešu izglītības iestādēm. Katras komandas sastāvā 1–3 dalībnieki – 3.-9. klašu skolēni. Šī gada temats – “Mežs”.

Lasīt tālāk ...

Spēle ir labākais veids, kā aizraujoši iepazīstināt ar faktiem, risināt problēmjautājumus un iesaistīt sabiedrību aktīvā vides saglabāšanā.

2019. gada 24. aprīlī Latvijas Universitātes Dabaszinātņu Akadēmiskajā centrā norisinājās kārtējais BJVIC “Rīgas Dabaszinību skola” rīkotais atklātais Rīgas vides spēļu konkurss ”Iepazīsti vidi!”.

Lasīt tālāk ...

Jauno vides pētnieku konkurss, kas šogad notiks jau 28. reizi, ik gadu pulcē jauniešus no visas Latvijas dalīties ar savu pētījumu rezultātiem. Zinātniski pētnieciskā darba tēma var būt jebkurš ar vidi saistīts jautājums. Šis konkurss ir arī nacionālā kārta, lai izvirzītu Latvijas pārstāvi dalībai Stokholmas Jauno ūdens pētnieku konkursā (Stockholm Junior Water Prize).

Lasīt tālāk ...

Šī gada 4. martā LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā notika Jauno vides pētnieku foruma "Skolēni eksperimentē" Rīgas atklātā kārta. Pateicamies visiem dalībniekiem, kuri bija veikuši aizraujošus eksperimentus, pētījuši dažādas lietas un procesus un 4. martā iepazīstināja visus interesentus ar savu pētijumu un eksperimentu rezultātiem!

Lasīt tālāk ...

Sadarbības partneri