Labdien, mīļie draugi, radi, kaimiņi!

Vēlamies Jūs informēt, ka Bērnu un jauniešu vides izglītības centrs “Rīgas Dabaszinību skola” savu darbību NEPĀRTRAUC un ļoti gaidīs Jūs un Jūsu bērnus jaunajā 2019./2020. mācību gadā ar JAUNU nosaukumu - 

Rīgas Jauno tehniķu centra struktūrvienība “Dabaszinību skola”.

Tiks saglabātas esošās mācību programmas, atrašanās vieta un pedagogi.

Detalizētāka informācija par esošajām un jaunajām mācību programmām, kā arī pedagogu sastāvu sekos šā gada augusta vidū.

Saulainas, zaļas un radošas vasaras brīvdienas!

 

Ļoti priecāsimies Jūs atkal satikt nākamajā mācību gadā!

BJVIC “Rīgas Dabaszinību skola” administrācija

Atgādinām par kārtību, kādā bērni drīkst ceļot ārpus valsts.

Lasīt tālāk ...

Šogad, rūpējoties par pedagogu profesionālo pilnveidi Vides izglītības jomā, Bērnu un jauniešu vides izglītības centrs “Rīgas Dabaszinību skola” piedāvā kursus vides interešu izglītības, bioloģijas un dabaszinību, sākumskolas, pirmsskolas skolotājiem.

Lasīt tālāk ...

Pavisam nesen, šā gada 8. februārī, BJVIC "Rīgas Dabaszinību skola" Starptautiskā Vides projekta Erasmus+ ietvaros uzņēma ārzemju skolotāju grupu no Islandes, Slovēnijas, Igaunijas un Latvijas. Delegācija, kurā bija 42 cilvēki, iepazinās ar skolas vēsturi un tās ilggadējo darbību vides izglītības jomā. 
Mūsu kompetentie skolotāji Lilita Svirževska un Anna Braža vadīja izglītojošas nodarbības par augu daudzveidību Latvijas ekovidē, tādējādi ļaujot viesiem iejusties mūsu audzēkņu statusā. 
 
Prieks sadarboties!
 

Jau vairākus gadus sadarbojamies ar Siguldas un Tērvetes tauriņu mājām. Arī šogad uz tauriņu mājām aizceļoja mūsu  skolas tropu augi.  Atpakaļ kā jau katru gadu, tie  tika atvesti rudens beigās. Salikām tos siltumnīcā. Pēc laika pamanījām pie gumijkoka piestiprinājušos kūniņu. Visi papriecājāmies, bet noskaidrojām, ka šādos apstākļos tauriņš nevar izšķilties, jo mūsu siltumnīcas nav tam piemērotas.

Tā pagāja kāds laiks. Pēkšņi, ieejot siltumnīcā, dārzniece pamanīja ko neparastu! Kā īsts Ziemassvētku brīnums, siltumnīcā uz palodzes sēdēja Atlasa gigantiskais tauriņš – liels un brīnumaini skaists! Nespējām noticēt savām acīm! Kā gan tas varēja notikt? Bet brīnums bija noticis, un tauriņš bija izšķīlies!

Šī naktstauriņa mūžs gan nebūs ilgs – tas neēd un dzīvo apmēram 10 dienas, bet sava īsā mūža laikā, tas sniegs prieku ikvienam no mums.

 

Pirms svētkiem vides izziņas pulciņi "Pēti un eksperimentē" jaunākā grupa un "Dabas prātnieks", kā arī mazie dalībnieki  no zīmēšanas, gleznošanas un veidošanas pulciņa "Dabas studija" parūpējās par Rīgas Dabaszinību skolas dārzā mītošajiem putniem, izveidojot gardas un vienkāršas putnu barotavas.

Kas Tev nepieciešams:
*Zemesriekstu sviests
*Sēklas
*Ābols vai kāds cits auglis
*Kartona rullītis
*Striķis vai stieple
*Bļoda un karote

Recepte Nr.1:

  1. Trauciņā iemaisa zemesriekstu sviestu un dažādas sēklas.
  2. Izgrebj ābolam viduci un to piepilda ar zemesriekstu sviesta un sēklu masu.
  3. Ābolam cauri izver striķi vai stiepli un to iekarina kokā.

Recepte Nr.2:

  1. Ieziež kartona rullīti ar zemesriekstu sviestu.
  2. Apvīļā to bļodā ar sēklām.
  3. Nostiprina kartona rullīti ar striķi vai stiepli.

Lai veicas!

 

 

Sadarbības partneri