Šā gada 18. septembrī Rīgas Dabaszinību skolā notika ikgadējais vides izziņas konkurss “Nāc dārzā ciemoties”, šogad ar tēmu “Pasaules dabas daudzveidība - mantojums”!

Lietainā laika dēļ konkursa noslēgumā visi dalībnieki un skolotāji devās uz pikniku Rīgas Dabaszinību skolas siltumnīcu, kur viņus gaidīja pikniks. Tāpat katrai komandai dāvanā par piedalīšanos tika pasniegta pateicība.

Paši labākie, zinošākie un arī veiksmīgākie saņems arī balvas, kuras iespējams saņemt Rīgas Dabaszinību skolā, Ernestīnes ielā 8A no 27. septembra. Dalībniekiem veicās ļoti labi un kopvērtējuma rezultāti ir ļoti līdzīgi, lūk saraksts ar pirmo trīs vietu ieguvējiem, katrā klašu grupā:

Šī gada tēma nav izvēlēta nejauši – Bērnu un jauniešu vides izglītības centrs “Rīgas Dabaszinību skola” ir UNESCO Asociētā skola un, kā zināms, 2017. gads ir ANO Starptautiskais Pasaules dabas daudzveidības - mantojuma gads.

Noslēdzies ikgadējais Jauno vides pētnieku konkurss un Jauno ūdens pētnieku konkurss.  Vides pētnieku konkursā prezentēja 17 darbus un Ūdens pētnieku konkursā prezentēja 12 darbus, vairāki darbi bija pieteikti abos konkursos,

Kā ierasts labākais darbs Jauno ūdens pētnieku konkursā iegūst tiesības pārstāvēt Latviju Stokholmas jauniešu ūdens balvas konkursā Stokholmā, Zviedrijā. Šogad šis gods ticis Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskolai ar darbu “Komerciāli pieejama dzeramā ūdens mikrobioloģiskās kvalitātes noteikšana, izmantojot klasiskās kultivēšanas metodi”. Apsveicam Ernestu Tomasu Auziņu un skolotāju Daci Bērtuli un vēlam veiksmi Stokholmā!

Lasīt tālāk ...

Zināmi Rīgas atklātā skolēnu un jauniešu floristikas konkursa “Pavasara elpa” laureāti. Konkurss notika Ķīpsalas izstāžu zālē “Nature Expo 2017” ietvaros no 27. līdz 30. aprīlim 2017. gadā.

Pasākuma dalībnieki veidoja mājas darbu – tematisku kompozīciju “Pavasara prieks!”. Kompozīcijas tika izvietotas kopējā izstādē. Tās  vērtēja žūrija – Latvijas amatniecības kameras Florista amata meistares Agra Maulāne, Baiba Grīnberga un Ginta Nordmane – un labāko darbu autori trīs vecuma grupās tika izvirzīti dalībai klātienes kārtā. Tematisko darbu nosacījumi bija pietiekami sarežģīti, tāpēc dalībnieku skaits nebija pārāk liels – 49. Skatītāji un žūrija bija pārsteigti, cik radošus, iedvesmojošus un tehniski sarežģītus darbus spēj radīt bērni un jaunieši!

Klātienes kārtā 15 finālistiem, apliecinot savas pulciņos un studijās gūtās zināšanas un prasmes, bija jāveido pārsteiguma darbs “Kompozīcija traukā “Pavasaris klāt!”. Pārsteiguma darba uzdevums tika paziņots īsi pirms darba uzsākšanas un organizatoru sarūpētie materiāli un palīgmateriāli dalībniekiem nebija zināmi. 

Lasīt tālāk ...

2017. gada 24. aprīlī Latvijas Universitātes Dabaszinātņu Akadēmiskajā centrā norisinājās BJVIC “Rīgas Dabaszinību skola” atklātais Rīgas kārtas vides izziņas spēļu konkurss ”Iepazīsti vidi!”.

Šī gada temats bija “Ekoloģiskā pilsēta” un šogad piedalījās rekordliels skolēnu skaits!

Paldies visiem dalībniekiem, kuri bija pietiekami aktīvi un drosmīgi ieguldīt spēku spēles tapšanā. Spēļu konkursā piedalījās vairāk par 100 dalībniekiem, kopā prezentējot 33 spēles.

Lasīt tālāk ...

Arī šogad – ikgadējā Jauno vides pētnieku konkursā un Jauno ūdens pētnieku konkursā vidusskolēni prezentē savus izstrādātos zinātniski pētnieciskos darbus atbilstoši ar vidi vai ūdeni saistītās jomās. Konkursi notiks sestdien, 13. maijā plkst. 10.00 Latvijas Universitātes Akadēmiskajā centrā, Jelgavas ielā 1, Rīgā.

  • Pieteikšanās dz 2. maijam!

Jauno vides pētnieku konkurss šogad notiks jau 26. reizi, un tas ik gadu pulcē jauniešus no visas Latvijas dalīties ar savu pētījumu rezultātiem. Zinātniski pētnieciskā darba tēma var būt jebkurš ar vidi saistīts jautājums.

Lasīt tālāk ...

Vides izziņas spēļu konkursa „Iepazīsti vidi!” šī gada tēma „Ekoloģiskā pilsēta”.

Konkurss notiks 2017. gada 25. aprīlī plkst. 15.00 Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā (DAC), Jelgavas iela 1, Rīgā.

  • Pieteikšanās līdz 18. aprīlim!

Lasīt tālāk ...

Paldies visiem dalībniekiem, kas bija veikuši aizraujošus eksperimentus un pētījuši dažādas lietas un procesus, un šī gada 6. martā visus interesentus iepazīstināja ar savu pētījumu rezultātiem.

Lasīt tālāk ...

Floristikas pulciņu un  amatnieku studiju dalībniekus aicinām piedalīties BJVIC “Rīgas Dabaszinību skola” organizētā Rīgas atklātajā skolēnu floristikas darbu konkursā. Jāveido tematisks darbs “Pavasara prieks”. Darbi tiks izvietoti kopējā izstādē. Labāko darbu autori katrā vecuma grupā tālāk sacentīsies klātienē 28. aprīlī plkst. 12.00 veidojot “Pārsteiguma darbu”.

Līdzjutējus un skatītājus aicinām apmeklēt konkursu Ķīpsalas izstāžu kompleksā no 28. līdz 30. aprīlim izstādes “Nature Expo 2016. “ietvaros.

Rīgas atklātā kārta notiks 2017. gada 6. martā no plkst. 11.00 (konkrētu laiku skatīt katrai grupai atsevišķi!), Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, Jelgavas ielā 1, reģistrēšanās 1. stāvā. Dalībnieku uzstāšanos secību skatīt pielikumā!

Lasīt tālāk ...

Aicinām 1.-9. klašu skolēnus, kuriem patīk  pētīt, eksperimentēt, noskaidrot un atklāt, piedalīties Jauno vides pētnieku  forumā “Skolēni eksperimentē”, kas notiks 2017. gada 6. martā Rīgā, Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, Jelgavas ielā 1.

  • Pētījumiem, novērojumiem un/vai eksperimentiem jābūt praktiskiem, ar vidi saistītiem. 
  • Darbs var būt individuāls, pāru vai 3 dalībnieku kopdarbs. 
  • Foruma laikā  dalībniekiem būs iespēja klātesošos iepazīstināt ar veiktajiem pētījumiem, novērojumiem un/vai eksperimentiem, kā arī atbildēt uz žūrijas un klātesošo jautājumiem.

Lasīt tālāk ...

Sadarbības partneri